ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI

Teknik Direktörümüz Direktörü Gürses Kılıç, Altay deplasmanında haketmedikleri bir mağlubiyet aldıklarını söyledi. Bugün kulüp tesislerimizde basın toplantısı düzenleyen Kılıç, Kartalspor galibiyetinin ardından üç gün sonra Altay deplasmanda özellikle 10. dakikadan itibaren rakibe karşı üstün oynayan taraf olduklarını dile getirdi. Altay maçında herkesin gördüğü ancak maçın hakeminin örmek istemediği penaltı pozisyonu maçın kader anı olduğuna dikkat çeken tecrübeli teknik adamımız , “Eskişehir bölgesi A klasman hakeminin böyle bir hatayı yapmasını kabul edemiyoruz. Bilerek ve isteyerek görmek istemedi bu pozisyonu. Rakip takım oyuncularının da maçtan sonra ‘Hakkınızı helal eden pozisyon penaltıydı’ demesi ne kadar haklı olduğumuzun göstergesi. Maalesef ikinci yarıda takım olarak hiç lehimize hakem hatası yapılmadı. Altay ise 90. dakikalarda lehine beş penaltı verilmiş ve sahadan puanla ayrılmış. ‘Üç maçımızı da kazanmak istiyoruz’ Cuma günü son iki haftanın flaş takımı Kızılcabölükspor ile evimizde karşılaşacağız. Onlar açısından son derece önemli Play-Off için kazanmak zorundalar. Bizde ligde kalan üç maçımızı kazanarak Play-Off’daki rakibimizi belirlemek istiyoruz. Zor bir maç daha bizi bekliyor ancak kazanmaktan başka hiç bir düşüncemiz bulunmuyor. Hedefimiz üç maçımızı da kazanarak öncelikle Play-Off oynamak. Hedefe adım adım gideceğiz” diye konuştu.

KÜLCÜ BU ŞEHİR İÇİN BÜYÜK ŞANS

 Geçtiğimiz hafta Belediye tarafından spor tesislerinin açılışına katıldıklarının altını çizen Kılıç, “ Burada da gördük ki, Çorum spor açısından son derece değerli bir Belediye Başkanına sahip. Bu şehre yaptıkları ve yapmakta oldukları spor tesislerini görüpte beğenmemek mümkün değil. Stad ve tesis devam ediyor bunlarında tamamlanmasıyla çok daha iyi bir noktaya gelecek olan Çorum için Muzaffer Başkanı bir şans olarak görüyorum ve kendisine bu şehre kazandırdığı tesislerden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

TAKIMIMIZI BÜTÜN OLARAK GÖRMELİYİZ

Başarıya giden yolda her zaman bir ve bütün olunması gerektiğine işaret eden tecrübeli teknik adam, Bizler yönetim, teknik heyet ve futbolcular olarak bir birlik içindeyiz. Bu halkaya taraftarında katılması çok önemli. Bir bütün olarak bu savaşın içindeyiz. Bu bütünlüğü tribündeki taraftarlar arasında da sağlamamız gerekiyor. Tribündeki tüm gruplarında bu birlikteliği sağlaması gerekiyor. Çorum iletişimi seven bir şehir ve sosyal medya üzerinden iletişim kuruluyor. Taraftarımız fert olarak futbolculara değil takımın tamamına sahip çıkması gerekiyor. Göreve geldiğim günden buyana her zaman çalışa da hakedene forma verdim forma adaleti sağlamaya çalıştım. Bugüne kadar hakeden her futbolcuya forma verdim, inandığım isimlere ilk on birde şans verdim” dedi.

DEPLASMANLARDA BU KADAR POLİS GÖRMÜYORUZ

Buradan siyasilerimizi, valiliğimize, iş adamlarımıza ve İl Emniyet Müdürümüzden destek bekliyoruz. Başarıda en az payı, başarısızlıkta ise en büyük payı almaya ben razıyım. Yıllardır bu camiadayız hiç bir ilde bizim burada olduğu kadar saha içinde Polis görmedim kimsede görmemiştir. Çorum’da bugüne kadar olay olmamasına karşın bu kadar tedbir alınmasına bir anlam veremiyoruz”diye konuştu.

SIKINTILI SÜREÇİ KENDİ İÇİMİZDE AÇMAYA GAYRET GÖSTERDİK

İlk dönemlerde çok sıkıntılı günler geçirdiklerini belirten Kılıç, “ Yaşadığımız tüm sorunları kendi içimizde çözmeye çalıştık. Şimdi geldiğimiz noktada çok daha iyi durumda olduğumuzu söyleyebilirim. Sporcuya dayalı sistemden kendi kuralları olan bir kulüp haline gelmek zorunda Çorum Belediyespor. Oluşturulan bu sistemin üzerine yeni kurallar konularak devam edilmesi gerekiyor. Profesyonel kulüpler bu yanlışlar yüzünden hep çöküyorlar. Bunun içinde sporcuya dayalı sistemden kuralları olan kulüpler çıkmaya başladı” şeklinde konuştu.