SON MADALYA KOZAN’DAN

Çorum Belediyespor güreş takımı U 23 Türkiye Şampiyonasında takım halinde beşinci olurken son gün tek madalya 65 kiloda Selim Kozan’dan geldi.
 
Balıkesir Alparslan Türkeş Spor Salonu’nda üç gün süren U 23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’nda 53 ilden 68 kulüp adına toplam 521 güreşçi minderde mücadele etti. Çorum Belediyespor’dan cumartesi günü yapılan müsabakalar sonunda 61 kiloda Ahmet Çınar finalde Ankara TEDAş’lı rakibine yenilerek ikinci olup gümüş madalya kazanmıştı. Aynı sıklette mindere çıkan Çorum Belediyespor’un diğer güreşçisi Ömer Akbıyık ise üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi olmuştu.
 
Pazar günü yapılan güreşlerde ise 65 kiloda Selim Kozan çeyrek final maçını kaybederek repesaj maçına çıkmaya hak kazandı. Bronz madalya maçında rakibi önünde 6-0 öne geçmesine karşın son saniyelerde verdiği puanlarla skoru 6-5 yaptıran Kozan sıkıntı yaşasada rakibini bu skorla yenerek üçüncü oldu ve kürsüye çıkmayı başardı.
 
86 kiloda Çorum Belediyespor’un en büyük madalya umutlarından Fatih Erdin ise dördüncü turda 14-14 biten maçta rakibine son sayıyı verdiği için yenilerek elendi ve kürsüye çıkamadı.
 
Takım sıralamasında ise Ankara Tedaşspor 57 puanla birinci olurken İstanbul Büyükşehir 49 puanla ikinci Bursa Büyükşehir 45 puanla üçüncü oldu. Çorum Belediyespor ise 68 kulüp arasında 25 puanla beşinci oldu.